Eşanjör

Mobil Menu

PLAKALI EŞANJÖR

HEMEN ARA TEKLıF ıSTE KATALOĞU Görüntüle KATALOĞU İNDİR

Kullanım Alanları / Endüstri

Eşanjörler çeşitli endüstriyel uygulamalarda soğutma devresi ve ısıtma devresi olarak kullanılır.

Soğutma Grubu Devresi
Günümüzde endüstriyel tesislerde soğutma ihtiyacının karşılanması için en yaygın kullanılan sistemler soğutma kuleleridir. Açık ve kapalı olabilen bu kulelerin her iki çeşidinde de MIT Plakalı Eşanjör kullanılabilir. Açık kulelerde ortamdan bir miktar katı partikül suya karışacağı için bu partiküllerin bulunduğu su direkt olarak soğutulacak sisteme gönderilemez.

Soğutulacak sistem ile açık kule arasında MIT Plakalı Eşanjör kullanılarak iki sistem iki ayrı devre olarak birbirinden ayrılır. Böylece ana sistemde kirlenme riskinin önüne geçilir. Zaman içinde oluşabilecek bir kirlenme durumunda sadece eşanjör temizlenerek sistemin tekrar aynı performansta çalışması sağlanır.

Atık Isı Geri Kazanımı
Sanayi tesislerinde çürük buhar ya da kumaş yıkamadan dönen sıcak su gibi kullanım sonrası atık olarak boşa giden birçok ısı kaynağı vardır. MIT Plakalı Eşanjörleri ile bu atık ısıları tesisin diğer ısı ihtiyacı duyan alanlarına yönlendirerek verimliliği artırmak mümkündür. Kurulacak atık ısı geri kazanım sistemi ile normalde boşa gidecek bu ısı tesis içerisinde kullanım sıcak suyu üretimi ya da ofis ısıtması gibi alanlarda enerji kaynağı olarak kullanılabilir. MIT Plakalı Eşanjörü ile kuracağını bu sistem ek maliyet yaratmadığı gibi mevcut maliyetleri de düşürerek iki kere tasarruf sağlar.

Bu atık ısı geri kazanım sistemleri, sağladıkları tasarrufla kendi maliyetlerini 3 ila 6 ay içerisinde amorti eder. Günümüzde enerji maliyetlerinin tüm üretim maliyetlerin %20 ila %40'nı kapsadığını da göz önüne alırsak ısı geri kazanımı için yapılacak eşanjör yatırımının önemi ve faydası tartışmasızdır.

HEMEN ARA TEKLıF ıSTE KATALOĞU Görüntüle KATALOĞU İNDİR

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

  • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
  • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
  • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
  • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
  • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
  • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
  • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
  • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
  • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

Memnuniyetiniz Önceliğimiz