Eşanjör

Mobil Menu

PLAKALI EŞANJÖR

HEMEN ARA TEKLıF ıSTE KATALOĞU Görüntüle KATALOĞU İNDİR

Paslanmaz Eşanjörler Neden Kullanılmalıdır?

Paslanmaz eşanjörler gıda gibi hijyenik uygulamalar gerektiren endüstrilerde sağlıklı sonuç almak ve bakteri oluşumunu engellemek için kullanılır. Paslanmaz plakalı eşanjörlerden gıda sektöründe pastörizasyon, süt soğutma, bitkisel yağ ısıtma soğutma vb. proseslerde faydalanılır.

Paslanmaz Eşanjörler Neden Kullanılmalıdır?

Paslanmaz plakalı eşanjörlerin sadece paslanmaz malzemeden üretilmesi ideal bir proses için yeterli değildir. Aynı zamanda işlenen gıdanın yüzeyde tutunmasını engelleyecek teknolojilere de ihtiyaç vardır.

Plakalı eşanjör konusunda tek yerli üretici olmamızın yanı sıra, paslanmaz plakalı eşanjör üretimi konusunda da insan sağlığını birinci önceliğe koyan ar-ge çalışmaları sürdürüyoruz. Bu çalışmalar sonucunda teknolojimizi sürekli olarak güncelliyoruz.

Gıda Sektörüne Yönelik Paslanmaz Plaka Teknolojisi

Gıda işlemede kullanılan plakalar paslanmaz dahi olsa mikroorganizmalar bu eşanjörler ve ekipmanları üzerine tutunup burada biyofilm denen bir tabaka oluşturabilir. Bu biyofilm karıştırma fonksiyonu olan ekipmanlarda sürtünmeyi artırır ve kapladığı yüzeyin ısı transfer verimliğini azaltır. Bu yerleşik mikroorganizma kalıntıları makinede korozyona da sebep olabilir. Tüm bunlar makine ömrünü azaltarak ve bakım masraflarını artırır.

Eşanjör yüzeylerinde bakteri tutunmasına karşı stabilizasyon için iki yöntem kullanılır. Bunların ilki yüzey hidrofilitesinin arttırılması ve buna bağlı olarak yüzeyde sterik engelleme oluşturacak yapıların oluşturulmasıdır. Polietilen glikol metakrilat yüzeyde sterik engelleme oluşturarak yüzey hidrofiltresini arttırmak için monomerlerden hidroksietil metakrilat kullanılır.

İkinci teknik ise düşük sıcaklık, düşük basınç plazma polimerizasyon tekniğidir. Bu teknik ile paslanmaz çelik eşanjör yüzeyler belirlenen monomerler ile modifiye edilerek gıda proseslerinde kullanılan eşanjör yüzeylerinin hidrofilikliği arttırılır ve mikroorganizmaların tutunma oranları düşürülür.

Tüm modellerimizden paslanmaz eşanjör üretilebilir. Tüm ürün modellerimiz için tıklayın.

HEMEN ARA TEKLıF ıSTE KATALOĞU Görüntüle KATALOĞU İNDİR

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

  • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
  • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
  • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
  • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
  • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
  • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
  • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
  • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
  • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

Memnuniyetiniz Önceliğimiz