Eşanjör

Mobil Menu

MIT BOYLERLER

HEMEN ARA TEKLİF İSTE KATALOĞU İNDİR

Boyler Nedir?

Boylerler bir başka değişle su ısıtıcılar içerisindeki serpantin sayesinde suyu ısıtan ve depolayan tesisat malzemeleridir.

Boyler Nedir?

Boyler yapısı bakımından üç farklı başlıkta değerlendirilebilir. Bunlar sırasıyla;

 1. Tek Serpantinli Boyler : Tek serpantin sayesinde su ısınması sağlanır.
 2. Çift Serpantinli Boyler : Çift serpantin sayesinde ısınması sağlanır.
 3. Elektrikli Boyler : Elektrik enerjisi sayesinde su ısınması sağlanır.

diyebiliriz.

Boyler Seçimi ve Kullanım Alanları 

Boyler toplu yaşam merkezlerinde bireylerin sıcak su üretme fırsatı olmadığı alanda daha ekonomik sonuç elde etmek için  bireysel sıcak su üretimi yerine merkezi sistemlerde sıcak su hazırlamak için  kullanılır. Başlıca kullanım alanlarını sıralarsak;

 1. Hastaneler
 2. Okullar
 3. Avm
 4. Oteller
 5. Yurtlar
 6. Şantiyeler
 7. Apartmanlar
 8. Siteler
 9. Fabrikalar

gibi bir çok toplu alan su ısıtma sistemleri içerisinde tesisat ekipmanı olarak kullanılmaktadırlar. Serpantinli Hızlı Boyler türleri toplu yerleşim alanlarında kullanılmaktadır ve ev tipi Boylerler ile karıştırılmamalıdır. Ev tipi boylerler kullanımda toplu esas almaz ve bireysel su ısıtma faaliyetleri için kullanılırlar.

Boyler seçimi ve kullanım alanları doğrudan ilişkilidir ve kullanım alanı esası seçim kriterleri arasındadır. Boyler Seçimi makine mühendisleri tarafından yapılmalı ve belirli kriterler esas alınarak belirlenmelidir. Toplu yerleşim yerlerinin sıcak su ihtiyacına göre Makine Mühendisleri Odasının koşulları esas alınarak boyler seçimi yapılmaktadır. Hesaplanan veriler ise saatlik ihtiyaç duyulan su miktarı ve tüm su kullanım kaynakları(musluk) 1 saat boyuna açık sayılarak hesaplama yapılmalıdır. Kısacası saatlik üretim değeri ve eş kullanım faktörü baz alınarak boyler seçimi yapılmalıdır.

MIT Boyler İle Fiyat, Kalite ve Hizmet Bakımından Daima Bir Adım Öndesiniz!

MIT  Boyler , inovatif yapısı, tasarımı ve çevreye duyarlı izolasyonu ile kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Boylerler 48 saat süre ile kaynar su ve su buharı testine tabii tutulur. Bu süreç sonunda test parçasının üzerindeki emaye bir miktar azalmaktadır. Avrupa standartlarına göre bu miktar 3,5gr/m²dir. MIT Boyler ürünlerinde ise bu miktar 2gr/m²'dir. Etkin mühendis tecrübesi ile müşteri taleplerine bağlı olarak farklı tasarımlara kolaylıkla uyum sağlamaktadır.  MIT Boyler  içerisindeki titanyum katkılı emaye kaplanarak daha hijyenik olması sağlanmış ve dayanıklılığı artırılmıştır. Ürünlerde kullanılan emaye, bor ve silisyumdan oluşan ana yapı ağır metal içermez ve Rohs değerlerini kapsamakta olup emaye değerleri Avrupa standartlarında yer almaktadır. Emaye kaplı Boylerler magnezyum anot çubuğu ile korozyon koruması altına almıştır. Magnezyum anot depo içinde meydana gelen elektroliz yardımıyla çözünerek, emaye kaplamanın ihtiyacı olan noktalara yapışır ve depo ömrünü uzatır. Boylerlerde Avrupa Standartlarına uygun kimyasal bileşenlerde Magnezyum Anot Çubuğu kullanılarak depo ömrü en üst seviyeye çıkartılmıştır. Epoksi boya kullanılarak imal edilen Epoksi Boyalı Boylerler korozyona karşı daha dayanıklı ve hijyenik hale getirilir.

Boyler modellerimiz için tıklayın.

Bizimle iletişime geçerek Boyler Fiyatlarımızdan  haberdar Olun! 

HEMEN ARA TEKLİF İSTE KATALOĞU İNDİR

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

 • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
 • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
 • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
 • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
 • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
 • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
 • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
 • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
 • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

EŞANJÖR SERVİS