Aşağı kaydır
20.02.2024

Uzman mühendis kadromuz ve 15 yıldır devam eden ar-ge yatırımlarımız sayesinde eşanjör teknolojimizi sürekli olarak güncelliyor ve geliştiriyoruz.

Yeni Nesil Contalı Eşanjör
"Her zaman daha iyisi vardır." mottosuyla mevcut contalı eşanjör teknolojisini sorguladığımız ar-ge çalışmalarımız sonucunda 3 Kanallı Conta Sistemini geliştirdik. Sadece yeni bir ürün ortaya koymayı değil var olanı geliştirmeyi kapsayan inovasyon anlayışıyla ürettiğimiz yeni nesil eşanjörlerimiz, 3 Kanallı Conta Sistemi sayesinde önceki nesle göre daha verimli ısı transferi sağlıyor, korozyon dayanıklılığı daha yüksek ve daha uzun ömürlü.

3’lü Esnek Basma Kanalları
Contalı Eşanjörler plakaların arasına conta yerleştirilmesi doğrultusunda sızdırmazlık gerçekleştirilmektedir. Yeni sistemde oluşturduğumuz üç simetrik basma yüzeyi sayesinde ana conta gövdesi üzerinde kalıcı deformasyon oluşmasının önüne geçiyoruz. Kanalcıkların elastikiyeti sayesinde zaman içinde kanalcıkların üzerinde deformasyon oluşsa bile bu deformasyonların kalıcılık oranı düşük oluyor. Bu da eşanjörlere yapılan bakımlarda conta değişikliğine gerek kalmamasını sağlıyor. Dolayısıyla da bu sistem eşanjörün ömrünü uzatıp, yedek parça maliyetlerini düşürüyor.

İnce Kesitli Basma Yüzeyi
Standart contalı eşanjörlerde bir önceki plakaya basan yüzeyler kalın kesitlidir. 3 Kanallı Conta Sisteminde ise contaların üst yüzeylerinin, conta ana gövdesinden V şeklinde ayrılarak ince kesitli basma yüzeyi oluşturuyor. Bu ince kesit de olası basınç dalgalanmalarına karşı da eşanjörü daha dayanıklı kılıyor.